webpomoc big
webpomoc big

Manažér hesiel

22 mája, 2016

poznámky

Používate totožné alebo podobné heslo len s menšími obmenami pre viacero aplikácií alebo webov, pretože je ľahko zapamätateľné? V prípade, že by bola niektorá zo stránok napadanutá hackermi, v ohrození sú všetky vaše aplikácie a stránky, na ktorých ste oužívali vaše heslá.

Ideálne by heslo malo mať 12 znakov, obsahovať veľké a malé písmená, číslice a iné znaky. Vyhnite sa tomu, aby obsahovalo slová či slovné spojenia. 

Možnosť uložiť heslá majú všetky internetové prehliadače. Prehliadač vám, žiaľ, nevygeneruje heslo ani neskontroluje jeho silu. Bezpečnosť hesiel, ktoré sú uložené v prehliadačoch je nižšia než v manažéroch hesiel.

Správca hesiel je akoby vaším trezorom na prihlasovacie údaje do aplikácií aj webových stránok. Všetky údaje v nich  sú uložené do databázy a sú šifrované. To, čo si musíte zapamätať je heslo “od vášho trezoru”. V ňom sú totiž uložené všetky vaše heslá, a preto dbajte, aby bolo dostatočne silné. Pozitívom je dvojfaktorová autentifikácia –to znamená, že v prvom kroku zadáte e-mailovú adresu a následne je na váš e-mail alebo prostredníctvom sms poslaný verifikačný kód. 

Pred týmito bezpečnostnými hrozbami vás password manager môže ochrániť:

  • Phishing: Ide o falošnú stránka s podobnou grafikou či logom ako webová lokalita, ktorú pomerne často navštevujete. Cieľom hackerov je od vás vylákať prihlasovacie údaje a taktiež údaje z vašej platobnej karty
  • Keylogger: Tentokrát ide o spyvér. Ten vie odčítavať stlačené klávesy. Prefíkaní keyloggeri dokážu zachytiť  aj snímky obrazovky, a to prostredníctvom webkamery.
  • Breaching: Ide o tzv. monitorovanie dark webov. V prípade, že sa na nich objavili vaše prihlasovacie údaje a tie boli zneužité, je nutné rýchlo konať. Dostanete notifikáciu a vaše prihlasovacie údaje si môžete ozmeniť.

Manažér hesiel je skutočne inovatívne riešenie, ktoré slúži na ochranu online identity. Vďaka nim môžete zahodiť strach, že vaše účty budú napadnuté hackermi. Manažér si zapamätá vaše prihlasovacie údaje a tie budú uložené na bezpečnom mieste a navyše s najvyššou možnou úrovňou šifrovania.

Pripojte sa k odberu noviniek.

Na email vám pošleme ešte potvrdzovací link.

Ďakujem vám za vašu správu. Bolo odoslané.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím.

Podobné články

Získajte osobnú konzultáciu.

Zavolajte nám +421-919-888-880

Vyžiadať ponuku

 

Nezáväzná cenová kalkulácia zadarmo