webpomoc big
webpomoc big

Pracovná zdravotná služba a BOZP

13 apríla, 2015

pracovná zdravotná služba

Zamestnávatelia majú povinnosť zabezpečovať zdravotný dohľad prostredníctvom pracovnej zdravotnej služby pre všetkých zamestnancov bez výnimky. Tieto povinnosti vyplývajú z novely zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov.

Ktorý zamestnávateľ musí mať zriadenú pracovnú zdravotnú službu

Od roku 2015 musia zdravotný dohľad prostredníctvom pracovnej zdravotnej služby zabezpečovať pre všetkých svojich zamestnancov všetci zamestnávatelia. Zamestnávatelia teda musia pracovnú zdravotnú službu zabezpečovať rovnako aj pre zamestnancov zaradených do kategórie práce jedna a dva, teda aj tých čo vykonávajú nerizikovú prácu. Táto povinnosť je rovnaká aj pre zamestnancov kategórie tri a štyri, tých čo vykonávajú rizikovú prácu. Pracovná zdravotná služba sa týka ja tých zamestnávateľov, ktoré zamestnávajú osoby na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru.

Ako môže pracovnú zdravotnú službu zamestnávateľ zabezpečiť

Zamestnávateľ môže pracovný dohľad prostredníctvom pracovnej zdravotnej služby pre zamestnancov zabezpečiť vlastnými zamestnancami, alebo dodávateľským spôsobom. Aby ste mohli mať spoľahlivo zabezpečenú zdravotnú službu, obráťte sa na profesionálnu firmu, ktorá dodávateľským spôsobom vykoná pracovnú zdravotnú službu.

Spoločnosť Webpomoc je tradičný poskytovateľ zdravotnej služby, využitím služieb tejto spoločnosti sa ochránite pred prípadnými sankciami, ktoré sa vás môžu dotknúť v prípade, ak by ste túto službu nemali zabezpečenú.

Pripojte sa k odberu noviniek.

Na email vám pošleme ešte potvrdzovací link.

Ďakujem vám za vašu správu. Bolo odoslané.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím.

Podobné články

Získajte osobnú konzultáciu.

Zavolajte nám +421-919-888-880

Vyžiadať ponuku

 

Nezáväzná cenová kalkulácia zadarmo