webpomoc big
webpomoc big

Pranie špinavých peňazí a realitné kancelárie

19 júna, 2014

500euro

Nehnuteľnosť je zavedenou metódou prania špinavých peňazí na medzinárodnej úrovni; sektor nehnuteľností je odvetvím s vysokým rizikom prania špinavých peňazí a často priťahuje zločincov, ktorí chcú pranie špinavých peňazí. Tak prečo je jednoduchšie pranie peňazí prostredníctvom nehnuteľností ako banky?

Je to jednoduchšie pranie peňazí, pretože súvisiace pravidlá riadenia nie sú v mnohých jurisdikciách ukotvené. Tu sú tri hlavné príklady významných regulačných nedostatkov v troch hlavných krajinách: Spojené štáty americké: Realitní makléri a agenti sú vyňatí z povinnej starostlivosti nad kupujúcimi.

Austrália: Neexistujú žiadne požiadavky na podávanie správ o realitných makléroch a právnikoch.

Spojené kráľovstvo: Každá zahraničná spoločnosť môže kúpiť nehnuteľnosť v Spojenom kráľovstve bez prítomnosti v krajine.

V porovnaní s inými metódami môže byť pranie špinavých peňazí prostredníctvom nehnuteľností – rezidenčných aj komerčných – pomerne nekomplikované, čo si vyžaduje malé plánovanie alebo odborné znalosti. Veľké sumy nezákonných finančných prostriedkov možno skrývať a integrovať do legitímnej ekonomiky prostredníctvom nehnuteľností.

Ako peniaze preniknú do sektora nehnuteľností?

Existujú rôzne metódy a schémy prania používajú na vyčistenie peňazí prostredníctvom nehnuteľností. 

Vklady v hotovosti. Najjednoduchšia a najbežnejšia cesta, ktorú využívajú zločinci na pranie špinavých peňazí.

V priamej platbe – význam: používanie tretej strany na kúpu nehnuteľnosti v prospech prania špinavých peňazí. Príklad: X dáva hotovosť Y, ktorý kupuje nehnuteľnosť pod Y, hoci konečným majiteľom bude X.

Použitie úveru alebo hypotéky. Je to jedna z preferovaných “bezpečných” metód prania špinavých peňazí.

Leasing. Význam: prenájom nehnuteľností bude generovať príjmy z prenájmu. V snahe legalizovať nedovolené finančné prostriedky, poskytujú nájomcovi nezákonné finančné prostriedky na pokrytie nájomného, ​​čiastočne alebo úplne.

Zločinci pravdepodobne budú aj naďalej využívať nehnuteľnosť na pranie nezákonných finančných prostriedkov v dôsledku nedostatku regulačných požiadaviek na podávanie správ v odvetví. Mnohé vlády však smerujú k posilneniu svojich regulačných požiadaviek na podávanie správ a zabezpečeniu lepšej správy nad systémom monitorovania nehnuteľností.

Pripojte sa k odberu noviniek.

Na email vám pošleme ešte potvrdzovací link.

Ďakujem vám za vašu správu. Bolo odoslané.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím.

Podobné články

Získajte osobnú konzultáciu.

Zavolajte nám +421-919-888-880

Vyžiadať ponuku

 

Nezáväzná cenová kalkulácia zadarmo