webpomoc big
webpomoc big

Pranie špinavých peňazí v praxi?

25 júla, 2015

50 EURovky

Definícia prania špinavých peňazí – Akt maskovania zdroja alebo skutočnej povahy peňazí získaných nezákonnými prostriedkami.

Čo je pranie špinavých peňazí?

Ak sa získavajú peniaze z trestných činov, ako je obchodovanie s drogami alebo nezákonné hranie hazardných hier, peniaze sa považujú za “špinavé”, pretože sa môžu zdajú byť podozrivé, ak sú uložené priamo do banky alebo inej finančnej inštitúcie. Pretože vlastník peňazí potrebuje vytvoriť finančné záznamy, ktoré zdanlivo ukazujú, odkiaľ pochádzajú peniaze, musia byť peniaze “vyčistené” tým, že ich „upravia“ prostredníctvom niekoľkých legitímnych obchodov pred ich uložením.

Techniky prania špinavých peňazí

Existuje mnoho foriem prania špinavých peňazí, hoci niektoré sú bežnejšie a výnosnejšie než iné. Niektoré z najpopulárnejších techník prania peňazí zahŕňajú:

Hromadné pašovanie peňazí zahŕňa doslova pašovanie peňazí do inej krajiny na vklad do pobrežných bánk alebo iného typu finančných inštitúcií, ktoré dodržiavajú diskrétnosť.

Štruktúrovanie, tiež nazývané “smurfing”, je metóda, v ktorej sa hotovosť rozdeľuje na menšie množstvo, ktorá sa potom používajú na nákup peňažných príkazov alebo iných nástrojov, aby sa predišlo ich zisteniu alebo podozreniu.

Pranie v obchodovaní je podobné ako sprenevera – faktúry sa menia tak, aby zobrazovali vyššiu alebo nižšiu sumu, aby zamaskovali pohyb peňazí.

Podnik s vysokou mierou peňazí sa vyskytuje vtedy, keď podnik, ktorý legitímne obchoduje s veľkými sumami, používa svoje účty na vkladanie peňazí získaných z bežných výnosov z podnikania a z peňazí získaných nezákonnými prostriedkami. Podniky, ktoré sú oprávnené požadovať všetky tieto výnosy ako oprávnené príjmy, zahŕňajú tie, ktoré poskytujú služby skôr ako tovar, ako sú striptízové ​​kluby, umývačky áut, parkovacie budovy alebo pozemky a iné podniky s nízkymi variabilnými nákladmi.

Pranie nehnuteľností nastáva, keď niekto kúpi nehnuteľnosť s nezákonne získanými peniazmi, potom predá majetok. Zdá sa, že zisky sú oprávnené.

Pranie v kasíne znamená, že jednotlivec vstupuje do kasína s nelegálne získanými peniazmi. Jednotlivec nakupuje čipy s hotovosťou, hrá iba chvíľu, potom vyberie žetóny a nárokuje si peniaze ako výhru z hazardných hier.

Pripojte sa k odberu noviniek.

Na email vám pošleme ešte potvrdzovací link.

Ďakujem vám za vašu správu. Bolo odoslané.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím.

Podobné články

Získajte osobnú konzultáciu.

Zavolajte nám +421-919-888-880

Vyžiadať ponuku

 

Nezáväzná cenová kalkulácia zadarmo