BOZP cena sa odvíja hlavne od odvetvia a školenia. Školenia sú napríklad ponúkané online aj osobne. Rozdiely sú hlavne teda v prezenčnej alebo distančnej forme. Online BOZP školenie zvyčajne stoja od 10 EUR za osobu. Školenia, či už online alebo prezenčne sú stanovené programom. Osobné školenie BOZP sa líši v závislosti od cestovania, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 25 EUR na osobu za 8-hodinové školenie v miestnosti s najmenej štyrmi ľuďmi. Živé osobné školenie má tú výhodu, že umožňuje účastníkom klásť otázky a diskutovať o rozpoznávaní nebezpečenstva na pracovisku. To je jeden z dôvodov, prečo sa odporúčajú živé osobné školenia v porovnaní s online kurzami BOZP. Približne rovnaké ceny platia bez ohľadu na to, či robíte všeobecné školenie v odbore alebo školenie v stavebníctve napríklad práce vo výškach.

Ďalším dôvodom, prečo sa odporúčajú živé osobné školenie je, že vaša organizácia bude mať kurz prispôsobený vášmu pracovisku. Napríklad sme nedávno uskutočnili školenie v skladovom zariadení, ktoré využívalo veľa nožov, baliacich materiálov, rebríkov a vysokozdvižných vozíkov. Mohli sme stráviť viac času správnou manipuláciou s rebríkom a vybavením a menej času, povedzme, lešením, pretože to dávalo zmysel pre ich zamestnancov. Podobne aj nemocnice a zdravotnícke zariadenia môžu chcieť venovať sa viac nebezpečným materiálom ako bezpečnosti rebríka.

Často, ak máte na školení veľa ľudí, môžete znížiť náklady na technika. Porozprávajte sa s nami, ak chcete počuť možnosti BOZP nacenenia. BOZP cenu alebo náklady na školenie zamestnancov takmer za každých okolností hradí zamestnávateľ. Iba v prípade, že napríklad máte v tíme živnostníkov, tí zodpovedajú sami za seba ako iný subjekt ale dobrovoľne ich môžete preškoliť. Náklady im nemôžete odpočítať z miezd samozrejme. Záznam o preškolení je tiež neprenosný aspoň zatiaľ a teda u iného zamestnávateľa je neplatný. Môže tam totiž ísť o inú formu práce.

Pre väčšinu zamestnávateľov sú však náklady na neškolených zamestnancov pri práci s vybavením vyššie v dôsledku zvýšených zdravotných nárokov a to nespomíname legálnosť. Je lepšie, ak ponúknete školenie, zostanete v súlade s predpismi a za predpokladu, že ušetríte peniaze v dôsledku nižších nárokov na zdravie a zranenia. Môže to tiež znížiť budúce náklady spojené s úradnými kontrolami na mieste a ukazujete tým aj úsilie spoločnosti chrániť zdravie svojich zamestnancov.

Zdieľať tento článok:

Vyskúšajte náš bezplatný audit GDPR.

Meno alebo ID subjektu

Získajte osobnú konzultáciu.

Postaráme sa o vaše GDPR profesionálne a bez komplikácii.

Podobné články