webpomoc big
webpomoc big

Anitivírus spoľahlivá pomôcka

22 mája, 2015

klávesnica

Antivírusový softvér je nástroj na zabezpečenie údajov, ktorý je nainštalovaný v počítačovom systéme s cieľom ochrany pred vírusmi, spywarom, škodlivým softvérom, trójskymi koňmi, phishingovými útokmi, spamovými útokmi a inými online kybernetickými hrozbami.

Vírus je akýkoľvek nežiaduci program, ktorý sa dostane do systému používateľa bez jeho vedomia. Môže sa samoreplikovať a šíriť. Vykonáva nežiaduce a škodlivé akcie, ktoré majú nakoniec vplyv na výkon systému a údaje / súbory používateľov. Počítačový vírus možno považovať za chorobu počítača, rovnako ako ľudské vírusy, ktoré spôsobujú choroby u ľudí.

Antivírusový softvér, ako už názov napovedá, je program, ktorý pracuje proti vírusu. Zistí alebo rozpozná vírus a po zistení prítomnosti vírusu pracuje na jeho odstránení z počítačového systému. Antivírusový softvér funguje ako profylaktický prostriedok, takže nielenže eliminuje vírus, ale tiež zabráni prípadnému vírusu v infikovaní vášho počítača v budúcnosti.

Systém bez antivírusu je ako dom s otvorenými dverami. Otvorené a nechránené dvere prilákajú do vášho domu všetkých votrelcov a zlodejov. Podobne nechránený počítač nakoniec pozve všetky vírusy do systému. Antivírus bude pôsobiť ako zatvorené dvere s ochrankou počítača, ktorá zabráni všetkým škodlivým vírusom. Necháte teda svoje dvere otvorené pre votrelcov?

Antivírusový softvér vykonáva hlavne profylaktickú funkciu. Zistí akýkoľvek potenciálny vírus a potom ho odstráni. To znamená, že proti väčšine vírusov sa bojuje skôr, ako dôjde k poškodeniu vašich systémov. Antivírus môže bez vášho vedomia bojovať proti mnohým vírusom. Avast a Norton sú niektoré z najpopulárnejších antivírusových softvérov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu.

Ak si urobíte rýchly prieskum o tom, ako sa vírusy dostávajú do počítačových systémov svojich obetí, budete ohromení pomerom vírusov, ktoré používajú na svoju cestu do svojich počítačov vyskakovacie reklamy a webové stránky. 

Vyskakovacie reklamy a nevyžiadané webové stránky sú jednou z najbežnejšie používaných brán vírusov na infikovanie vášho počítača a následné poškodenie súborov. Ochranné softvéry bojujú proti týmto škodlivým reklamám a webovým stránkam obsahujúcim vírusy blokovaním ich priameho prístupu do počítačovej siete.

Okrem toho spoľahlivý anitivírusový program dokáže zabezpečiť tieto funkcie:

  • ochranu pred vymeniteľnými zariadeniami,
  • chráni vaše dáta a súbory,
  • chráni brány firewall pred spywarom a phishingovými útokmi,
  • je nákladovo efektívnym riešením.

Pripojte sa k odberu noviniek.

Na email vám pošleme ešte potvrdzovací link.

Ďakujem vám za vašu správu. Bolo odoslané.
Pri pokuse o odoslanie správy sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím.

Podobné články

Získajte osobnú konzultáciu.

Zavolajte nám +421-919-888-880

Vyžiadať ponuku

 

Nezáväzná cenová kalkulácia zadarmo